W celu złagodzenia negatywnych skutków związanych z epidemią koronawirusa, SGB-Bank SA umożliwia klientom indywidualnym odłożenie o 3 miesiące terminu spłaty pełnych rat kapitałowych kredytu, natomiast przedsiębiorcom oferuje zawieszenie rat maksymalnie do 30 września 2020 roku.
Klienci, którzy chcieliby skorzystać z odroczenia spłaty powinni skontaktować się telefonicznie z Oddziałem Banku bądź oraz przesłać uproszczony wniosek na dedykowaną skrzynkę mailową Banku: sekretariat@bschojna.sgb.pl
Klient indywidualny przesyła wyłącznie wniosek, natomiast klient instytucjonalny dołącza do wniosku informację wg stanu na 31 grudnia 2019 roku odpowiednią do rodzaju prowadzonej księgowości i zaangażowania klienta w Banku (wraz z podmiotami powiązanymi) oraz dane finansowe.
Po otrzymaniu wniosku i dokumentów Bank skontaktuje się z klientem i zdalnie przeprowadzi cały proces, łącznie z akceptacją warunków odroczenia i zawarciem porozumienia.
Klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat w przypadku zawieszenia spłat.
Wymagane dokumenty:
Dla Klienta Indywidualnego:
Wniosek dot. zawieszenia spłat zobowiązań kredytowych _Klient Indywidualny (doc)
Wniosek dot. zawieszenia spłat zobowiązań kredytowych _Klient Indywidualny (pdf)