W ciągu miesiąca od udostępnienia możliwości aplikowania o subwencje w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, na rachunki 18 tysięcy przedsiębiorców, którzy są klientami Banków Spółdzielczych, trafiło już ponad 3,5 mld zł.
Wnioski o pomoc w ramach Tarczy Finansowej PFR można składać w bankowości internetowej 510 Banków Spółdzielczych. To prawie wszystkie banki z Grupy BPS i SGB.
Obydwa Zrzeszenia Banków Spółdzielczych są aktywne w programie pomocowym PFR już od samego początku, czyli od 29 kwietnia. Obyło się wiele szkoleń on-line dla pracowników banków, aby służyli klientom wsparciem w poprawnym wypełnianiu wniosków o subwencję. Dzięki temu o środki mogą zaaplikować przedsiębiorcy działający lokalnie w każdym zakątku kraju. Klienci Banków Spółdzielczych reprezentują różnorodne branże: od produkcji i przetwórstwa rolno-spożywczego, poprzez gastronomię i turystykę aż do produkcji materiałów budowlanych. Łączy ich jedno: są silnie związani z lokalnymi społecznościami.
– Zainteresowanie wsparciem z Tarczy Finansowej nie słabnie – mówi Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA. – Zaobserwowaliśmy większe zaangażowanie wśród przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w kwietniu. Pokazuje to, że sytuacja jest dynamiczna, a wsparcie banków spółdzielczych SGB aktualne. Zachęcam do aplikowania o środki i przypominam, że można to zrobić jedynie przez bankowość internetową.
– Przez ostatnie tygodnie jesteśmy świadkami ożywienia lokalnego patriotyzmu gospodarczego. Wiele osób doceniło krajowe produkty i usługi – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A. – Obserwujemy skracanie łańcuchów dostaw i podejmowanie współpracy w najbliższym geograficznie otoczeniu. To szansa dla wielu naszych klientów: mikro, małych i średnich firm. Jednak bez pomocy płynnościowej trudno im wyjść z okresu zamrożenia gospodarki. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie Banków Spółdzielczych w Tarczę Finansową PFR.
Składanie wniosków o subwencję w programie Tarcza Finansowa PFR nadal jest możliwe.
Informacje na ten temat można znaleźć na stronach:
https://www.sgb.pl/pomoc-dla-firm-tarcza-finansowa-pfr/
oraz
http://www.grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow.
W obu serwisach dostępne są też kalkulatory, za pomocą których przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR mogą wyliczyć maksymalną dla siebie wysokość subwencji.